Centrum Praw Ojca i Dziecka- Walczę Do Końca
Translator
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Historia RO
O nas
Galeria
Szukaj
Prawo

Konwencja Praw Dziecka

KRiO

Kodeks Cywilny

Kodeks Postępowania Cywilnego

Kodeks Karny

Kodeks Pracy

Konwencja Haska+załączniki

Rodzic, a porwanie dziecka

STRONĘ ODWIEDZAJĄ
Witamy
Image and video hosting by TinyPic

Jesteśmy również na  www.cpoid.org.pl

_______________________________________________________________________________________

Kilka lat po ślubie (...) mąż jakiś leniwy i brzydszy,w dodatku mało zarabia, albo o zgrozo szuka pracy, a w Cosmopolitanie podsuniętym dyskretnie przez przjaciółkę (dzisiaj już po rozwodzie), życie jest piękne, dostatnie i pełne uciech.

(...) I nagle zgrzyt.

Coś zaiskrzyło. Nastąpiło zwarcie , i pada nasza podstawowa komórka. Od czego są adwokaci ? On ci zawsze doradzi,pomoże i skasuje. Nie ma problemu. Nawet wysoki sąd uważa ,że rozwód jest dla ludzi.Ludzie się żenią i ludzie się rozwodzą. Wystarczy spełnić 3 podstawowe warunki :zerwanie więzi fizycznej,duchowej i gospodarczej, choć ta ostatnia nie jest wymagana i pozew rozwodowy można złożyć w biurze podawczym Sądu.

(.....) wysoki sąd docenia odwagę twojej żony i odpowiednio wynagradza. Wolność osobista,dzieci na własność i dostęp do twojego konta to podstawowy pakiet nagrodowy.Ty ciesz się, odwiedzać dzieci raz w tygodniu,a alimenty nie doprowadzą cię na skraj ubóstwa. gdyby nie spotkania z dziećmi,i pewnie byś zwariował

Nie dociera do ciebie argument,że "dziecko jest matki, bo je urodziła". Nachodzą cię różne myśli,popełniasz błędy. A za błędy się płaci,więc całujesz klamkę w dniu spotkania z dzieckiem, słyszysz trzask odkładanej słuchawki,kiedy będziesz chciał porozmawiać z dzieckiem. w przedszkolu dowiesz się ,że nie ma cię na liście osób uprawnionych do odbierania dziecka. W szkole,że dziecko ma tylko mamę. Wylegitymuje cię policja,gdy zjawisz się nieproszony na drodze swej latorośli.(....) Krew cię zalewa,grozisz ,straszysz. W odpowiedzi kochanek byłej żony powadzi twojego syna czy córkę do komunii św. (ty nie jesteś powiadomiony).

(....) Uparcie zbierasz dowody nie wykonywania poleceń wyroku rozwodowego i zadowolony , że wreszcie położysz kres samowoli byłej żony, pędzisz do sądu.

W efekcie słyszysz:- czy kilkudziesięciokrotny brak kontaktu to utrudnienie? wszak to sporadyczne przypadki,zresztą uzasadnione przecież był uszkodzony domofon-mówi sędzina. - Żałuje pan pieniędzy na swoje dzieci? Alimenty muszą być odpowiednie do wzrastających potrzeb dzieci (komputer,komórka stają się standardem) - Żonę stać na luksusy,powinien się pan cieszyć,że ma dużo środków,bo to z korzyścią dla dzieci. -Cierpi pan niedostatek? a dodatkowa praca,przecież doba ma 24 godziny,a tydzień 7 dni.

Wynik postępowania dziwnie znajomy,apelacja skutkuje tym samym. Nie wierzysz już w nic,a w szczególnie w sprawiedliwość sądu. Od prowadzącego cię adwokata dowiadujesz się , że po sprawiedliwość to nie do sądu a do.... i tu wymowny ,wskazującym palcem ku górze gest.

Dotarliśmy do piekła i poznaliśmy Nienawiść. Pogrążasz się coraz bardziej i tylko rozmowa pomaga by nie popaść w skrajną depresję.

żw

News

WYSTARCZY JEDNA DECYZJA , BY ZAPOBIEC, BY POMÓC, BY URATOWAĆ

Image and video hosting by TinyPic

25 Kwietnia

Międzynarodowy

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Parental Alienation Awareness Day


Image and video hosting by TinyPic

Alienacja rodzicielska

Świadome – mniej lub bardziej – nastawianie dziecka przeciwko rodzicowi zwykle przynosi katastrofalne skutki. Zwłaszcza, kiedy aktywną stroną jest drugi rodzic.

Stosowane metody mają podważyć znaczenie oraz kompetencje matki lub ojca i w efekcie zakłócić relacje z dzieckiem. Jakie jeszcze mogą być skutki alienacji rodzicielskiej?

Negatywny przekaz
Według American Journal of Forensic Psychology, dzieci rozwijają zespół alienacji rodzicielskiej, gdy jedno z rodziców robi wszystko, aby znienawidziło ono drugiego. Zdaniem specjalistów, działania podejmowane przez dorosłych najczęściej są oznaką nierozwiązanych, wyniszczających konfliktów, jakie ze sobą toczą.

Osoby, które starają się zrazić dziecko do matki lub ojca, przekazują mu potrójną wiadomość:
1. Jestem jedynym rodzicem, który cię kocha i jedynym, jakiego potrzebujesz, aby móc o sobie dobrze myśleć.
2. Drugi rodzic jest niebezpieczny i niedostępny.
3. Dążenie do kontaktu z nim naraża twoje relacje ze mną.
W rzeczywistości dziecko otrzymuje wiadomość, że może być kochane i wartościowe na tyle, na ile zaspokoi potrzeby innych.

Alienacja rodzicielska jest powszechniejsza niż się zakłada: szacuje się, że dotyczy nawet 15 proc. przypadków rozwodów. Psychiatra Richard A. Gardner, twórca koncepcji „zespołu alienacji rodzicielskiej”, określił to zjawisko jako „zaburzenie, które pojawia się głównie w kontekście sądowych batalii toczonych o dziecko. Jego podstawowym przejawem jest kampania oczerniania, dla której nie sposób znaleźć uzasadnienie. Wynika z połączenia programowania (prania mózgu) i indoktrynacji prowadzonej przez rodzica oraz wkładu własnego dziecka w szkalowanie rodzica alienowanego”. Przekonania na jej lub jego temat są niemal wyłącznie negatywnie - do tego stopnia, że rodzic jest demonizowany i postrzegany jako zło wcielone - twierdził Gardner.

8 symptomów
Richard A. Gardner w książce pt. „The Parental Alienation Syndrome: A Guide for Mental Health and Legal Professionals” (Syndrom alienacji rodzicielskiej. Przewodnik po psychicznych, fizycznych i prawnych aspektach problemu) wymienił i opisał skutki alienacji rodzicielskiej:

1.Kampania oczerniania
Dzieci wypierają pozytywne doświadczenia z przeszłości, odrzucają wszelkie próby nawiązania kontaktu z alienowanym rodzicem. Rodzic, niegdyś kochany i ceniony, teraz staje się obiektem nienawiści.

2. Słabe i absurdalne racjonalizacje
Dzieci pytane o powody tak intensywnej wrogości okazywanej matce lub ojcu, nie potrafią podać sensownych wyjaśnień. Mogą np. skarżyć się na zwyczaje żywieniowe alienowanego rodzica, sposób przygotowania posiłków lub ich wygląd. Zdarza się, że kierują pod jego adresem oskarżenia odbiegające od prawdy.

3. Brak ambiwalencji
Dzieci z zespołem alienacji rodzicielskiej, wykazują brak ambiwalencji. Okazują niemal automatycznie, pełne idealizacji wsparcie rodzicowi alienującemu, a proszone o wymienienie choćby jednej pozytywnej cechy rodzica alienowanego, zazwyczaj nie podają żadnej. Większość dzieci miewa mieszane odczucia względem nawet najlepszych rodziców na świecie i zwykle bez trudu potrafi wyliczyć ich wady i zalety.

4. „Niezależny Myśliciel”
Nawet jeśli dziecko nie wydaje się być pod presją alienującego ojca czy matki, może stanowczo twierdzić, że decyzja odrzucenia drugiego rodzica jest jego własną. Zaprzecza, jakoby uczucia wobec alienowanej strony były zależne od kogokolwiek.

5. Brak poczucia winy
Dziecko wobec alienowanego rodzica zachowuje się niegrzecznie. Bywa nieuprzejme, niewdzięcznie, złośliwe i emocjonalnie chłodne. Sprawia wrażenie odpornego na poczucie winy i skargi o niesprawiedliwym traktowaniu. Dzieci z zespołem alienacji rodzicielskiej mogą wykazywać postawę roszczeniową, twierdząc, że od drugiego rodzica dana rzecz czy przysługa „po prostu im się należy”.

6. Automatyczne wsparcie dla rodzica alienującego
We wszystkich przypadkach nieporozumień czy konfliktów, dziecko będzie stawać po stronie rodzica alienującego - niezależnie od tego, jak absurdalne czy bezpodstawne opinie wygłasza. Dziecko zwykle nawet nie próbuje zachować bezstronności w obliczu konfliktu między rodzicami. Nic, co alienowany rodzic zrobi lub powie nie zrobi na nim wrażenia.

7. Zapożyczone skrypty
Dziecko z zespołem alienacji rodzicielskiej, często kieruje oskarżenia pod adresem drugiego rodzica, zawierające słowa, zwroty czy pomysły zaczerpnięte wprost z wypowiedzi rodzica alienującego. Używa ich, choć do końca wydaje się ich nie rozumieć. Stawia zarzuty, nie popierając ich żadnymi uzasadnieniami i szczegółami.

8. Odrzucenie dalszej rodziny
Nienawiść wobec alienowanego rodzica nie ogranicza się jedynie do niego - dziecko oczernia, odrzuca i pogardza również jego krewnymi. Kontakt z niegdyś tak kochanymi dziadkami, ciociami, wujkami i kuzynami nagle zostaje zerwany.

Alienacja odziedziczona?
Dzieci rozwiedzionych rodziców pragną i potrzebują utrzymania zdrowych, silnych relacji zarówno z mamą, jak i z tatą (a także ochrony przed ich konfliktami). Jednak niektórzy rodzice oczekują, że dziecko opowie się tylko po ich stronie.

Każde dziecko ma podstawową potrzebę miłości i ochrony - alienacja rodzicielska mu to prawo odbiera. Co gorsza, zamiast znienawidzić rodzica alienowanego zdarza się, że maluch kieruje nienawiść ku sobie.

Wyniki badań z udziałem dorosłych, którzy w dzieciństwie byli nakłaniani przez jedno z rodziców do zwrócenia się przeciwko drugiemu potwierdziły, że zespół alienacji rodzicielskiej może być doświadczaniem emocjonalnej przemocy. W wielu przypadkach wpływa na samoocenę dziecka i wyrządza wiele innych szkód, z którymi będzie zmagać się przez całe życie. Osoby biorące udział w badaniu wspominały, że gdy uległy presji i odrzuciły jednego rodzica, by zadowolić drugiego, z czasem pojawiała się depresja, niskie poczucie własnej wartości, nadużywanie substancji chemicznych. Jako dorośli, dodatkowo doświadczali problemów w bliskich relacjach, często nie potrafili nikogo obdarzyć zaufaniem. Wpływało to na jakość i trwałość związków, a w przypadku rozwodu – na alienowanie matki lub ojca ich dzieci.


źródło:Dzieci.pl Beata Banasiak-Parzych/kas

News
Statystyki
Newsy Statystyki
63% - nieletnich samobójców pochodzi z domów bez ojca.
90% - wszystkich bezdomnych dzieci i dzieci uciekających z domów to dzieci wychowywane bez ojca. 
71% - uczniów rezygnujących z nauki na poziomie szkoły średniej pochodzi z domów bez ojca. 
85% - dzieci wykazujących zaburzenia zachowania to dzieci wychowywane bez ojca. 
70% - młodzieży w państwowych placówkach opiekuńczych pochodzi z domów bez ojca. 
85% - gwałcicieli motywowanych chęcią rozładowania złości wychowało się bez ojca. 
75% - dzieci w wieku dojrzewania w ośrodkach odwykowych wychowywało się bez ojca. 
85% - młodych przestępców w więzieniach pochodzi z rodzin bez ojca. 
"Osiemdziesiąt procent nastolatków w szpitalach psychiatrycznych pochodzi z rozbitych rodzin."
cpoid dnia styczeń 03 2015 10:46:44 · Drukuj
'
CHILD ALERT
Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
CPOiD ©ˆˆ 2011 All Rights Reserved


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl