O nas
Dodane przez cpoid dnia Czerwiec 15 2012 23:53:02

Fundacja "CPOiD"została powołana w 2007r aktem notarialnym. Sama inicjatywa powołania organizacji zrodziła się w 2001r. przez jednego z działaczy "Stołecznego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca" które powstało w 1996 roku i współzałożyciela w 2002 r. "Partii Ochrony Praw Człowieka" - Piotra Zieję,(zaangażowanych było jeszcze kilka osób-pismo niżej m.in. ( +2008 Piotr Faliszewski )gdzie głównym zamierzeniem była BEZPŁATNA POMOC ojcom i dzieciom, w przeciwieństwie do stowarzyszeń, które pomagają tylko członkom. Ponadto celem fundacji jest doprowadzenie do takiej sytuacji społeczno-prawnej, w której ojcowie faktycznie będą mieli takie same prawa do swoich dzieci jak matki, tj. zgodne z obiektywnym dobrem dziecka. Inspiracją i mobilizacją do działania były takie sprawy jak opisane w artykułach"DP" „NIE” , „ŻW” , „SE” gdzie pośrednio i bezpośrednio fundatorzy uczestniczyli. CPOiD” chce połączyć w codziennej działalności Fundacji różne formy aktywności. Z jednej udzielać kompleksowej pomocy prawnej i psychologicznej ofiarom przemocy i dyskryminacji, z drugiej zaś wpływać na kształt prawa i jego stosowania m.in. poprzez nowelizację prawa, w walkę z korupcją w sadownictwie jak i organach pomocniczych. W 2006 roku z aprobatą Zbigniewa Nadolskiego doczekała się decyzji o rejestracji, gdzie w 2010roku została ostatecznie zarejestrowana. Po otrzymaniu nr KRS jedynym koalicjantem było Stowarzyszenie Poszanowania Prawa Dziecka i Rodziny „Ojcowie.pl”, gdzie wspólnie prowadzona jest e-grupa wsparcia na portalu społecznościowym fb. - ojcowie.pl im. Krzysztofa Gawryszczaka. W 2006 r. powstało w Warszawie szereg organizacji ojcowskich część prowadzona przez emerytów, gdzie „prezes” jednej z nich zawłaszczył sobie naszą nazwę i dopuścił się plagiatu loga naszej fundacji, rejestrując się jako "Stowarzyszenie", co zmieniło założenie ideowe jak i cel organizacji , który my nadal podtrzymujemy.

Skąd wzięła się nazwa Fundacji ?

Na początku 2000 r. fundatorzy wspierali i uczestniczyli w procesach w których uczestniczyły-li bądź brały-li udział przedstawiciele organizacji kobiecej, wręcz feministycznej. Agresja  jaka była przedstawiana , wyrywanie dzieci z rąk, próby uprowadzeń skłoniły jednego z fundatorów do powołania organizacji która by pokazała jak można walczyć prawem , nie agresją, eskalacją konfliktu.

Kolejnym tchnieniem była forma, w tym czasie w Warszawie były dwa stowarzyszenia, pomoc była przeznaczona dla członków, a członkostwo płatne. Fundacja w swoim założeniu miała i ma taką pomoc bezpłatną, nie pobieramy składek, opłat za wnioski czy obecność w sądzie jako osoby zaufania czy wskazane.

 

Do Centrum Praw Ojca został dodany jeszcze jeden ważny element , mianowicie „i Dziecka”, to też miało swoją przyczynę , mianowicie dwaj fundatorzy walczyli nie o rozwód, winę czy podział majątku, to były sprawy drugoplanowe, na pierwszym planie stał kontakt z dzieckiem. Stąd nazwa jakiej używa Fundacja.  Logo też przeszło swoją historię i wykonanie, do konsultacji zaprosiliśmy dziecko, które opowiedziało nam jak by widziało taki obrazek, zrobiła to  bratanica jednego z fundatorów, skąd ojciec i dwójka dzieci skoro fundator miał jedno ?  mianowicie był związany z kobietą która już miała syna i dziecko traktowało fundatora jak ojca stąd dwoje dzieci w logo obok ojca.

Jesteśmy czynni zawodowo by uczciwie zarabiać na utrzymanie naszych dzieci, działalność fundacyjna jest działalnością wyłącznie społeczną , a współpraca z prawnikami czy specjalistami tylko działającymi pro bono .

 

 

12.06.2013 roku Fundacja"Centrum Praw Ojca i Dziecka zmieniła nazwę na Fundacja "Mam Prawo Mieć Tatę ", lecz na prośbę naszych sympatyków powróciliśmy do nazwy pierwotnej .

Nie należymy do żadnej konfederacji organizacji ojcowskich 

12.06.2013 roku Fundacja"Centrum Praw Ojca i Dziecka zmieniła nazwę na Fundacja "Mam Prawo Mieć Tatę ", lecz na prośbę naszych sympatyków powróciliśmy do nazwy pierwotnej .

Image and video hosting by TinyPic

Po lewej nasze logo,zrobione przez dziecko dla naszej fundacji, po prawej plagiat stworzony przez dorosłych