Centrum Praw Ojca i Dziecka- Walczę Do Końca
Translator
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Historia RO
O nas
Galeria
Szukaj
Prawo

Konwencja Praw Dziecka

KRiO

Kodeks Cywilny

Kodeks Postępowania Cywilnego

Kodeks Karny

Kodeks Pracy

Konwencja Haska+załączniki

Rodzic, a porwanie dziecka

STRONĘ ODWIEDZAJĄ
O nas

Fundacja "CPOiD"została powołana w 2007r aktem notarialnym. Sama inicjatywa powołania organizacji zrodziła się w 2001r. przez jednego z działaczy "Stołecznego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca" które powstało w 1996 roku i współzałożyciela w 2002 r. "Partii Ochrony Praw Człowieka" - Piotra Zieję,(zaangażowanych było jeszcze kilka osób-pismo niżej m.in. ( +2008 Piotr Faliszewski )gdzie głównym zamierzeniem była BEZPŁATNA POMOC ojcom i dzieciom, w przeciwieństwie do stowarzyszeń, które pomagają tylko członkom. Ponadto celem fundacji jest doprowadzenie do takiej sytuacji społeczno-prawnej, w której ojcowie faktycznie będą mieli takie same prawa do swoich dzieci jak matki, tj. zgodne z obiektywnym dobrem dziecka. Inspiracją i mobilizacją do działania były takie sprawy jak opisane w artykułach"DP" „NIE” , „ŻW” , „SE” gdzie pośrednio i bezpośrednio fundatorzy uczestniczyli. CPOiD” chce połączyć w codziennej działalności Fundacji różne formy aktywności. Z jednej udzielać kompleksowej pomocy prawnej i psychologicznej ofiarom przemocy i dyskryminacji, z drugiej zaś wpływać na kształt prawa i jego stosowania m.in. poprzez nowelizację prawa, w walkę z korupcją w sadownictwie jak i organach pomocniczych. W 2006 roku z aprobatą Zbigniewa Nadolskiego doczekała się decyzji o rejestracji, gdzie w 2010roku została ostatecznie zarejestrowana. Po otrzymaniu nr KRS jedynym koalicjantem było Stowarzyszenie Poszanowania Prawa Dziecka i Rodziny „Ojcowie.pl”, gdzie wspólnie prowadzona jest e-grupa wsparcia na portalu społecznościowym fb. - ojcowie.pl im. Krzysztofa Gawryszczaka. W 2006 r. powstało w Warszawie szereg organizacji ojcowskich część prowadzona przez emerytów, gdzie „prezes” jednej z nich zawłaszczył sobie naszą nazwę i dopuścił się plagiatu loga naszej fundacji, rejestrując się jako "Stowarzyszenie", co zmieniło założenie ideowe jak i cel organizacji , który my nadal podtrzymujemy.

Skąd wzięła się nazwa Fundacji ?

Na początku 2000 r. fundatorzy wspierali i uczestniczyli w procesach w których uczestniczyły-li bądź brały-li udział przedstawiciele organizacji kobiecej, wręcz feministycznej. Agresja  jaka była przedstawiana , wyrywanie dzieci z rąk, próby uprowadzeń skłoniły jednego z fundatorów do powołania organizacji która by pokazała jak można walczyć prawem , nie agresją, eskalacją konfliktu.

Kolejnym tchnieniem była forma, w tym czasie w Warszawie były dwa stowarzyszenia, pomoc była przeznaczona dla członków, a członkostwo płatne. Fundacja w swoim założeniu miała i ma taką pomoc bezpłatną, nie pobieramy składek, opłat za wnioski czy obecność w sądzie jako osoby zaufania czy wskazane.

 

Do Centrum Praw Ojca został dodany jeszcze jeden ważny element , mianowicie „i Dziecka”, to też miało swoją przyczynę , mianowicie dwaj fundatorzy walczyli nie o rozwód, winę czy podział majątku, to były sprawy drugoplanowe, na pierwszym planie stał kontakt z dzieckiem. Stąd nazwa jakiej używa Fundacja.  Logo też przeszło swoją historię i wykonanie, do konsultacji zaprosiliśmy dziecko, które opowiedziało nam jak by widziało taki obrazek, zrobiła to  bratanica jednego z fundatorów, skąd ojciec i dwójka dzieci skoro fundator miał jedno ?  mianowicie był związany z kobietą która już miała syna i dziecko traktowało fundatora jak ojca stąd dwoje dzieci w logo obok ojca.

Jesteśmy czynni zawodowo by uczciwie zarabiać na utrzymanie naszych dzieci, działalność fundacyjna jest działalnością wyłącznie społeczną , a współpraca z prawnikami czy specjalistami tylko działającymi pro bono .

 

 

12.06.2013 roku Fundacja"Centrum Praw Ojca i Dziecka zmieniła nazwę na Fundacja "Mam Prawo Mieć Tatę ", lecz na prośbę naszych sympatyków powróciliśmy do nazwy pierwotnej .

Nie należymy do żadnej konfederacji organizacji ojcowskich 

12.06.2013 roku Fundacja"Centrum Praw Ojca i Dziecka zmieniła nazwę na Fundacja "Mam Prawo Mieć Tatę ", lecz na prośbę naszych sympatyków powróciliśmy do nazwy pierwotnej .

Image and video hosting by TinyPic

Po lewej nasze logo,zrobione przez dziecko dla naszej fundacji, po prawej plagiat stworzony przez dorosłych


Dodane przez cpoid dnia czerwiec 15 2012 23:53:02 8049 Czytań · Drukuj
'
CHILD ALERT
Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
CPOiD ©ˆˆ 2011 All Rights Reserved


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl